Tag: Linux

Sedmičkové CoreCD s Fluxboxem jako blesk

Instalace Sabayon 7 CoreCD Fluxbox

Dnes se podíváme na instalační proceduru posledního Sabayonu, konkrétně pro tentokrát Sabayon 7 CoreCDX. Tato verze instalace je pro uživatele, kteří požadují maximální rychlost od grafického prostředí a velice rychlou odezvu celého systému. Samozřejmě se tato verze hodí tím pádem i jako server. K natípaným obrázkům opět, jako minule,  přidám pár vět popisujících průběh instalace.

(celý příspěvek…)


Gimp v jednom okně, ňáký divný ne?

Gimp v jednom okně

Při poslední aktualizaci grafického programu Gimp, kterým se upravuje a vytváří rastrová grafika, jsem si všiml ztráty nastavení doků. Řekl jsem si, že je to divné a jal se hledati problém. Problém ale nebyl vlastně problémem, byl to skok na verzi 2.7, kdy dochází k založení nového konfiguračního adresáře. A když už jsem to nastavoval, všiml jsem si jedné, již před dlouhou dobou ohlašované fíčury.

(celý příspěvek…)


Časová osa distribucí Linuxu

Časová osa distribucí Linuxu mě vždy pobaví. Jistě, někdo může i říci, že je to k pláči, ale objektivně je dobře, že máme takový velký výběr dister. Dokonce jsou uživatelé Linuxu kteří příliš dlouho nezakotví a stále zkoušejí nové a nové distribuce. Většinou to na Linuxu není problém, stačí mít oddělenou particii s home adresářem a můžeme vesele formátovat, instalovat, prostě přeskakovat z distribuce na distribuci.

Jak je vidět z obrázku je stále víc z čeho vybírat. Ale stejně tak jak distribuce vznikají, také zanikají, jak je vidět na některých mizících čárách směrem doprava.

A k čemu že je to dobré? K ničemu :). Ale kdo by rád neznal svůj rodokmen, no ne?

Upozornění: obrázek je docela velký, tak se nelekněte.


Sabayon 5.4 Gnome – screenshoty z live-dvd

[cref sabayon-5-4-gnome-screenshoty-z-live-dvd Klikněte pro všechny screenshoty].

(celý příspěvek…)


conky, automatické spouštění compiz fusion icon a spousta hledání

jelikož se mi v ubuntu líbilo, jak se mi krásně po startu nastavily všechny líbivé blbinky, tak jsem to chtěl i teď v sabayonu. naštěstí existuje google, takže jsem hledal až jsem našel nějaké informace a podle toho jsem postupoval, takže prvně k automatickému spouštění compizu. v domácím adresáři jsem si udělal soubor .start_compiz.sh který má v sobě

#!/bin/sh

sleep 10
fusion-icon

V názvu je na začátku tečka, proč? Aby se mi zbytečně neukazoval, jakmile budu v nautillu prohlížet domovský adresář, zobrazit si jej můžu jednoduše -> stisknu v adresáři kde jsem zkratku CTRL+H a je to 🙂 opětovné stisknutí skryté ikonky zakryje 😀

Sleep 10 je tam z důvodu toho, že kdyby se mi conky spustili ihned, tak by se vlastně ani nespustili, protože by nebyl spuštěný gdm (pokud to není správně, tak mě prosím opravte)
fusion-icon je příkaz, který ty moje kouzelné featurky spustí 🙂

——————————–

conky ty se musí instalovat ze zdrojů, ale jelikož to vyhodí chybu, že v systému chybí knihovna(?) Lua5.cosi tak jsem musel hledat, jelikož mě blba nenapadlo se nejdříve podívat do sulfuru, jestli tam náhodou není. Jaké bylo mé překvapení, když jsem to tam našel 😎
pak se to normálně zkonfogurovalo
./configure

a nainstalovalo
sudo make install

teď jen přijít na to, jak to zkrášlit 🙂


  • Rubriky

  • Copyright © Melichar Luděk 2007-2014
    Jarrah theme by Templates Next | Powered by WordPress
    Highslide for Wordpress Plugin