Tag: Mencoder

Wavelet video kodek SNOW

Poprvé jsem jej zkoušel v roce 2007 a kvalita obrazu při nízkém bitrate mi vyrazila dech. Tak jsem si řekl, že se na něj opět podívám (po zklamání s wavelet video kodeky Dirac a Schroedinger). Tehdy uměl tímto kodek kódovat Avidemux, dnes to bohužel už neumí. Jediný software, který ještě kodek SNOW podporuje, je tak Mencoder. Kodek SNOW je vyvíjen v rámci projektu ffmpeg už poměrně dlouho a stále ještě není k dispozici ve finální verzi. Navíc to vypadá, že vývoj stagnuje (proč proboha Xiphophorus Foundation zrušila vývoj kodeku Tarkin ve prospěch kodeku Theora?). (celý příspěvek…)


Video kodek x264 a jeho volby v Mencoderu

Video kodek x264 je momentálně, co se kvality výsledného obrazu týče, nejlepším video kodekem, který lze v Linuxu použít. Podává dobrý obraz v plném rozlišení DVD i při poměrně nízkém bitrate (kolem 875 kbps) i ve výchozím nastavení, které používá Mencoder a s ním i jiný software (např. K9copy). Zvědavost mi nedala a tak jsem si pohrál s jeho nastavením ve snaze vymačkat z něj co nejkvalitnější obraz při co nejnižším bitrate, ale při plném rozlišení DVD, jest 720×576 pixelů.

Pokud chcete tento kodek použít v Sabayonu, je třeba nainstalovat následující balíčky: x264 a jeho závislosti, dále gst-plugins-x264 a nebo mediastreamer-x264. Mencoder je součástí balíčku mplayer. (celý příspěvek…)


  • Rubriky

  • Copyright © Melichar Luděk 2007-2014
    Jarrah theme by Templates Next | Powered by WordPress
    Highslide for Wordpress Plugin