Tag: web

Let’s Encrypt certifikát na Sabayon serveru

crtPřechod na Let’s Encrypt

Představovat certifikační autoritu Let’s Encrypt je asi nošením dříví do lesa. Každý správce o ní minimálně slyšel a pokud náhodou ne, lze se o ní něco dozvědět třeba na wiki. Její výhodou je nejen možnost získat pro web certifikát zdarma, taková možnost tu byla i v minulosti třeba od StarComu (i když vzhledem k současné situaci se nová CA hodí), ale především lze nyní celý proces obnovy automatizovat. Změna certifikátů na Let’s Encrypt je věc přímočará a bezproblémová, ukážeme si jak na to například pro Apache. (celý příspěvek…)


Web Sabayon.cz

sabayonAhoj všichni, web sabayon.cz byl přestěhován na nový server a zároveň, stejně jako na fóru, bylo nasazeno šifrování. Některý (nezabezpečený) obsah byl odstraněn nebo dočasně do vyřešení zakázán. Zároveň jsem provedl redukci z WordPress MU Network na standard. Toto se samozřejmě nijak uživatelské strany netýká, ale zlepší se administrace webu. Stále platí, že pokud by zde chtěl kdokoli publikovat, jsou mu dveře otevřené.

Pro registrované uživatele: Pokud budete mít problém s prvním přihlášením po migraci, vysypte cache prohlížeče a smažte cookies tohoto webu.


změny na sabayon.cz

Vážení, doména sabayon.cz přechází pod Luďka Melichara, známého na foru jako elpresidento. Luděk je zapálený do linuxu a sabayonu především a pod jeho taktovkou český web distribuce sabayon jen a jen pokvete.

sabayon logo

změny, které se týkají současných uživatelů:

– články z blogů (subdomén) budou převedeny na hlavní web www.sabayon.cz, aby se zvýšila přehlednost – autor zůstane zachován a bude mít i nadále plnou kontrolu nad vlastním textem

ostatní nechávám plně na novém adminovi, který má moji důvěru. zůstaňte sabayonu a sabayon.cz věrní a máte-li cokoliv k tématu, neváhejte se vyjádřit komentářem, dotazem na foru či článkem zde na sabayon.cz.


  • Rubriky

  • Copyright © Melichar Luděk 2007-2014
    Jarrah theme by Templates Next | Powered by WordPress
    Highslide for Wordpress Plugin