Sabayon 5.1 má několik hlavních změn, co se týká systému Entropy, což je hlavní binární správce balíčků v Sabayonu. První věc, kterou musíte udělat je, že musíte aktualizovat soubor /etc/entropy/repositories.conf . Toto by měli udělat všichni, i ti, kteří mají zcela zaktualizovaný systém. Zde je jednoduchý způsob, jak na to.

Otevřte si terminál:

1) jako uživatel zadat su a zadat heslo root
2)  cd /etc/entropy
3)  mv /etc/entropy/repositories.conf /etc/entropy/repositories.old
4)  wget http://wolf911.us/sabayon/files/repositories.conf
5)  equo update –force

A teď. Pokud jste provedli čerstvou instalaci entropy, přeskočte krok pět a místo něho použijte příkaz:

equo update –force  && equo install entropy equo –nodeps && equo upgrade

Pokud používáte repozitáře limba, můžete je přidat do repositories.conf

repository|sabayon-limbo|Sabayon Linux Limbo Repository|http://pkg.sabayonlinux.org/entropy|http://pkg.sabayonlinux.org
repository|sabayon-limbo|Sabayon Limbo|http://na.mirror.garr.it/mirrors/sabayonlinux/entropy|http://pkg.sabayon.org,sabayon.org

Tím získáte testovací větev. Ale mějte na paměti, že toto může vést k pádu Vašeho systému.

Toto bude opraveno až ve verzi 5.2. A proč k tomu došlo? Pomůže to stabilizovat entropy, aby bylo ještě lepší pro uživatele systému.  Díky darům uživatelů můžou autoři přinést lepší služby. Určitě jste zaznamenali zrychlení entropy v poslední době? Ta rychlost je prostě návyková.  Nyní se blíží verze 1.0, a proto každá další verze bude lepší a lepší. Díky Fabio za tvou tvrdou práci. Prosím, pošlete dar projektu Sabayon Linux, pokud můžete. Mimochodem, plánuje se příprava projektu, který se zaváže přinést nový instalátor, který bude psán přímo od nuly. Fabio bude o této myšlence v brzké době informovat.

Stav bety:

Nyní bylo dosaženo Sabayon 5.2 RC1 a v současné době probíhá testování. Testovací cyklus probíhá velmi rychle. Momentálně jsou nějaké nejasnosti ohledně plánovače BFS, zřejmě nebude výchozí, bude to (M) stav modulu. Pokud jde o datum vydání 5.2, stále je určen konec března, nebo první část dubna. Držme tedy palce.